""
""

Grof Božović skinuo krunu sa glave Zenitu, pehar putuje u Moskvu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 12.05.13. | 18:31

Posle remija Rostova i Zenita (1:1) CSKA stekao pet bodova prednosti dva kola pre kraja prvenstva Rusije

Prvenstvo Rusije rešio je – Crnogorac! Miodrag Božović Grof doveo je Rostov do senzacionalnog remija sa Zenitom (1:1) i praktično promovisao CSKA iz Moskve u novog šampiona. Armejci su danas preglazili gradskog rivakla Lokomotivu i u narednom kolu protiv Kubana iz Krasnodara imaće priliku da osvoje prvu titulu posle 2006, pošto imaju pet bodova više od prvog pratioca.

Zenit je propustio priliku da ponovo priđe lideru na “minus tri”, iako je golom Aksela Vicela vodio u gostima još od 6. minuta. Već viđena pobeda timu iz Sant Peterburga iskliznula je iz šaka deset minuta pre kraja, kad je Vitalij Đakov realizovao jedanaesterac.

Srpski štoper Aleksandar Luković ušao je u igru u 71. minutu, Milan Rodić je ceo meč presedeo na klupi Zenita, a Danko Lazović (Rostov) je bio van protokola.