""

Gruja igrao 78 minuta! Nekima se dopalo, nekima nije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.01.18. | 20:23

Zamalo da debi ukrasi golom...

Nije želeo menadžer Kardifa Nil Vornok ništa da čeka, već na prvoj utakmici uvrstio je novajliju iz Liverpula Marka Grujića u startere i umalo da mu se Srbin koji je stigao na pozajmicu sa Enfilda odmah oduži golom.

Ipak, Kardif nije uspeo da slomi čvrsti Šefild Venzdej sa kojim je podelio bodove na zatvaranju 28. kola - 0:0.

Nije imao sreće nekadašnji prvotimac Crvene zvezde da ukrasi debi pogotkom, posebno nakon što je njegov odličan udarac sa preko 25 metara golman Sova Džo Vajldsmit skrenuo u korner u 38. minutu. U prvom zvaničnom nastupu u Čempionšipu Grujić je proveo na terenu 78 minuta, pre nego što je ustupio mesto u finišu rezervisti Patersonu.

Igrao je solidno, na poziciji centralnog veznog u formaciji 3-4-3, ali je opšta ocena onih koji su gledali meč da Srbin itekako ima dosta prostora da napreduje. Nekima se sviđa što je jak u duelima, nekima deluje da je trom baš zbog te činjenice, ali su jedinstvene procene da mu treba dati vremena da pokaže da li je pravo pojačanje za Kardif i materijal za engleski fudbal.

ENGLESKA 2 - 28. KOLO

Derbi - Bristol Siti 0:0

Aston Vila - Barnsli 3:1 (3:1)