""

Fejenord ispao iz šampionske trke, Ajaks sačuvao +4

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.02.14. | 16:56

Lase Šene s tri gola sam pobedio Herenven

Šampionske ambicije Fejenorda u ovoj sezoni polako počinju da se gase, mada nisu bile ni mnogo realne, što je pokazao današnji meč u Bredi, gde je ekipa Ronalda Kumana osvojila samo jedan bod – 1:1 (1:1). S druge strane, Ajaks nije dozvolio iznenađenje i pobedom nad Herenvenom (3:0) zadržao četiri boda više od prvog pratioca Tventea.

Blistavu partiju u dresu Kopljanika pružio je iskusni Danac Lase Šene, koji je postigao tri gola i praktično sam rešio utakmicu u Amsterdamu. U 12. i 18. minutu Šene je pogađao iz penala, da bi u 82. stavio tačku na ovaj susret posle odličnog proigravanja Fišera

Vezista iz Danske sada je jedan od najefikasnijih igrača Ajaksa sa sedam postignutih pogodaka.

Kada je defanzivac Fejenorda Daril Janmat u 25. minutu pogodio mrežu Ruvelara izgledalo je da će Kumanovi puleni lagano do trećeg uzastopnog trijufa, ali se sve promenilo u 37. minutu, kada je Pepon izjednačio sa bele tačke.

U nastavku meča su i jedni i drugi želeli da osvoje sva tri boda, gosti su preko Pelea i Boetijusa mogli do vođstva, ali je onda u domaćem timu isključen Stipe Perica, pa se Breda srpskog stratega Nebojše Gudelja i veziste Uroša Matića povukla i zatvorila sve puteva ka svom golu.

Tajron Šeri je već u trećem minutu obradovao blizu 19.000 gledalaca na Euroborgu, a domaći Groningen je do kraja meča uspeo da sačuva veliku bobedu i prekid crne serije koja traje još od devetog novembra.