""

Gudeljova Breda uhvatila ritam, a Orlovi doleteli do sedam plus

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.10.13. | 22:59

Domaćini uspešni u Holandiji, Cvole promašio penal za pobedu u Kerkradeu

NAC Breda na čijoj klupi sedi srpski stručnjak Nebojša Gudelj ostvarila je treću prvenstvenu pobedu i usidrila se na bezbedno deveto mesto tabele Eredivizije. Domaćin je na Rat Verle stadionu slomio otpor Herkulesa u drugom poluvremenu (2:1) i nastavio seriju sjajnih rezultata, pošto za poraz ne zna od 25. avgusta,  a u međuvremenu je u svim tačmičenjima zabeležio pet trijumfa i dva remija.

Vatromet golova viđen je u Deventeru, gde je Go ahed igls za pola sata napunio mrežu NEC-a i, činilo se, osigurao tri boda, da bi u završnim minutima strepeo za pobedu.

Do nje je mogao i Cvole, ali je u u 24. minutu gostovanja u Kerkradeu Ahenteh promašio penal, pa je tim koji je sjajno počeo sezonu zabeležio drugi remi bez golova.