"Hal"
"Hal"

Hal ''petardom'' ispratio Žigića, kiks Kardifa

Vreme čitanja: 3min | sub. 02.03.13. | 18:16

Srpski internacionalac je odigrao čitav meč za Birmingem, ali nije uspeo da pomogne svom timu da se spasi ubedljivog poraza (5.2). Midlsbro za samo pet minuta srušio lidera

Hal

Fudbaleri Birmingema, za koji nastupa srtpski internacionalac Nikola Žigić, doživeli su katastrofu na gostovanju Halu. Domaći tim je ubedljivo savladao Plavce rezultatom 5:2 (3:0) i nastavio borbu za direktan plasman u Prenijer ligu. Žigić je odigrao čitav meč, ali nije uspeo da postigne pogodak i spasi Birmingem katastrofe

Samo što je meč počeo Hal je poveo. Strelac je bio Džordž Bojd. Muhamed Gedo je u 11. minutu povisio na 2:0 i najavio laganu pobedu svog tima. Kada je Bojd svojim drugim pogotkom u 33. minutu povisio na 3:0 bilo je jasno da se Birmingemu loše piše.

Gde su stali u prvom,domaći igrači su nastavili u drugom poluvremenu. Robert Koren je u 49. minutu pogodio za 4:0. Svoj drugi pogodak na meču postigao je i Gedo u 76. minutu za neverovatnih 5:0. Lovenkrads u 83. i Kristofer Burk u 87. minutu samo su uspeli koliko-toliko da ublaže poraz Birmingema.

Hal se ovom pobedom probio na drugo mesto sa 65 bodova, samo pet manje od vodeđeg Kardifa.

Birmingem je pao jedno mesto ispod, trenutno su 17. sa 42 boda

Pobedom u gostima protiv Barnslija rezultatom 3:2 Bolton je uhvatio možda i poslednji voz u borbi za plej-of.

Gosti su poveli u 17. minutu šestim pogotkom Davida Ngoga u sezoni. Na 2:0 povisio je Džej Spering u 38. minutu i doneo veliku prednost na poluvremenu svom timu.

Barsnsli je preko Tomaša Čivke smanjio rezultat na samom početku drugog dela. Samo sedam minuta kasnije Kris O'grejdi je izjednačio na 2:2 i probudio nade domaćih navijača da mogu do potpunog preokreta. Ipak, Krejg Dovson je u 59. minutu pokazao da se nalazi u dobroj formi i pogodio za 3:2, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat. Bolton se ovom pobedom probio na devetu poziciju sa 48 bodova, sedam manje od Brajtona koji je prvi iznad crte koja vodi u plej-of. Barnsli očekuje grčevita borba za opstanak i trenutno zauzimaju 21. poziciju sa 37 bodova.

Sjajnom igrom na samo m početku meča Midlsbro je savladao Kardif rezultatom 2:1 i prišao na samo bod od mesta koje vodi u plej-of. Kiron Dajer je u 13. minutu doneo prednost domaćinu da bi najnovije pojačanje Midlsbroa iz Njukasla Semi Ameobi u 17. minutu duplirao prednost. Kardif je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje i preko Bena Nagenta u 67. minutu uspeo da smanji rezultat, ali ne i da preokrene.

Kardif je ostao prvi na tabeli sa 70 bodova dok je M'boro sedmi sa 54 boda.