Herakles produbio Tventeovu agoniju

Vreme čitanja: 1min | pet. 09.03.18. | 21:29

Adam Maher autogolom rešio prvi meč 27. kola Eredivizije

Možda Tvente retko gubi utakmice petkom, ali mora i to nekad da se desi. A večeras je Herakles na svom terenu pobedio Tvente sa 2:1 u 27. kolu Eredivizije i produbio agoniju gostiju iz Enšedea.

Ovo je fudbalerima Tventea bila osma uzastopna utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima.

Da stvar bude gora, Herakles je do tri boda doša autogolom Adama Mahera u 63. minutu kada nije uspeo da zaustavi jedan udarac glavom koji je išao pod prečku.

Maher je tako zaokružio slabu partiju koju je počeo žutim kartonom već u prvom minutu.

Posle slabog prvog poluvremena Tvente je ipak uspeo prvi da dođe do gola, a strelac je bio Adnan Tigaduini u 50. minutu.

Radost gostiju, međutim, trajala je samo sedam minuta, pošto je Kristofer Peterson postigao izjednačujući gol. A samo šest minuta kasnije sve je rešio Maher, na Tventeovu žalost.

Holandija 1 - 27. kolo

Herakles - Tvente 2:1 (0:0)