Herta rastužila Srbe: Darida odneo bod iz Frankfurta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.09.15. | 17:30

Ajntraht sa Ignjovskim i Medojevićem nije sačuvao prednost iz prvog poluvremena

Vladimir Darida

Herta je i na gostovanju u Frankfurtu potvrdila da se ove godine neće boriti za goli život u Bundesligi, a kako je odigrala meč sa Ajntrahtom u drugom poluvremenu, može da žali što se nije vratila kući sa sva tri boda. Bilo je 1:1 na kraju, a bod gostima doneo je Vladimir Darida pogotkom u 81. minutu.

Ajntraht je bio bolji u prvom delu koji je rešio u svoju korist, iako je Herta trebala prva da povede. Vedad Ibišević je propustio kolosalne prilike za goste u 15. i 16. minutu, a nonšalatnost Bosanca kaznio je na drugoj strani Aleks Majer. Igrao se 21. minut, a posle kornera sa desne strane Marko Rus je glavom zakačio loptu koja je pala na nogu vezisti, a ovaj ju je plasirao u mrežu Herte za prednost od 1:0.

Nastavio je domaćin da pristiska rivala i posle vođstva, a da je Vaclav Kadlec bio spretniji u 29. i da je Štendera u 42. umesto stative pogodio mrežu, sigurno bi ishod meča bio povoljniji po domaćina. Ovako, Herta je sačekala poluvreme sa golom zaoistatka, a onda održala čas fudbala u nastavku.

Berlinski tim je popravio igru, bio mnogo konkretniji, a kao nagrada za upornost usledio je pogodak Vladimira Daride desetak minuta pre kraja. Posle serije odbitaka, lopta je stigla do veziste koji je rutinski matirao golmana Hradečkog za konačnih 1:1 i realan ishod ovog meča.

Svih 90 minuta za Ajntraht na ovom susretu odigrao je srpski internacionalac Aleksandar Ignjovski, koji je solidno nastupio na poziciji desnog beka i zaradio žuti karton u finišu utakmice, dok je Slobodan Medojević ušao u igru 87. minutu umesto Valdšmita, kako bi njegov tim uštedeo vreme.

Herta se ovim bodom popela na visoku šestu poziciju, dok je Ajntraht ostao u sredini tabele sa dva boda manje.