"Dijego Kosta"

Huanfranova žuta minuta oduzela Atletiku čelo Primere (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.01.14. | 22:49

Defanzivac madridskog tima skrivio potpuno bespotreban penal sa kojeg je Sevilja stigla do izjednačenja na Visente Kalderonu – 1:1

Dijego KostaSve su imali u svojim rukama. Veliku šansu, podršku domaće publike, rani gol prednosti, ali... Fudbaleri Atletika propustili su kolosalnu priliku da posle 57 nedelja tokom kojih je Barselona vladala Pirinejima preuzmu čelo španskog prvenstva. Sevilja je, ipak, odolela na Visente Kalderonu – 1:1.

Izgubljeni bodovi na dušu Huanfrana, koji je prosuo sve što su njegovi saigrači radili tokom većeg dela susreta.

Iskusni defanzivac je, naime, potpuno bespotrebno skrivio penal sa kojeg je Ivan Rakitić anulirao raniji gol Davida Vilje, njegov 15. u karijeri protiv Sevilje.

Visoka i bezopasna lopta na Karlosa Baku i očigledno povlačenje za dres Huanfrana. Baka je ugledao šansu i oberučke prihvatio poklon radosno se bacivši na tlo. Sudija Alehandro Ernandez nije imao izbora no da pokaže na belu tačku.

Rakitić je bio neumoljiv, iako je Tibo Kurtoa pročitao njegovu nameru.

Doduše, krivica dobrim delom ide i na ostale prvotimce Atletika, koji su u prvih pola sata goste iz Andaluzije sabili u 30 metara, ali su pogrešili kada su, zadovoljni rezultatom, stali u drugom poluvremenu i dozvolili Sevilji da se vrati u život.

Naivna greška koja je skupo koštala Atletiko. Samo nedelju dana pošto je Barselona odnela bod sa Kalderona, a bila je prva kojoj je to uspelo za rukom, učinila je to i Sevilja i pokazala Madriđanima da se titula ne osvaja samo lepršavim igrama u ranoj, rasterećenoj fazi prvenstva.

Jorgandžije su poklekle pod pritiskom. Crveni karton za Seviljinog Alberta Morena u 89. minutu došao je prekasno.

U neujednačenom prvenstvu kakvo je špansko ovakve šanse se retko dobijaju... I moraju da se koriste.