"Šalke odbranio čast"

Huntelar odbio da prizna da je Lajcpig bolji, Bajern šampion već narednog vikenda? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.04.17. | 19:26

Šalke izdržao u Gelzenkirhenu

Šalke odbranio častTrebalo je da se rvaju za Ligu šampiona, ali Šalke je ove sezone potpuno podbacio na domaćoj sceni i odavno se oprostio od Evrope. Na koncu 30. kola Bundeslige igrao je za čast. I sačuvao je pogotkom Klas-Jana Huntelara, koji je odbio da Lajpcigu pruži ruku i prizna mu da je bolji, pa je meč z Gelzenkirhenu završen rezultatom 1:1.

Apsolutno realan pokazatelj svega što se dešavalo na terenu s obzirom da je Lajcpigu bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, ali i da je Šalke uzvratio u nastavku kada je saterao goste na njihovu polovinu terena.

Lajpcig je poveo u 14. minutu utakmice kada je Bernardo centrirao, a Timo Verner u skoku bio bolji - ili brži? - od Benedikta Hevedesa i svojim 17. golom u sezoni najavio da produžetak šampionske trke.

kjh78iuy by munibdurguti01 Posle Bajernovog neočekivanog remija sa Majncom, Lajpcig je mogao makar da odloži sigurnu promociju Bajerna u starog/novog šampiona. Šalke mu nije dozvolio. Tačnije, Huntelar nije. Rasan je to golgeter. Pokušali su odbrambeni fudbaleri Lajcpiga da mu postave ofsajd zamku, ali su ispali naivni. Huntelara je nemoguće tako lako zaustaviti.

Lajpcig je tako ostao na minus osam u odnosu na Bajern, koji bi teoretski već sledeće nedelje mogao da i matematički osigura odbranu titule. Ako Lajpcig ne savlada Ingolštat, Bavarcima bi zbog mnogo bolje gol razlike verovatno bio dovoljan i bod na gostovanju kod Volfzburga.