"Junak meča - Huan Manuel Hurado"

Hurado ušao sa klupe i posle sedam minuta doneo pobedu Spartaku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 08.12.14. | 19:51

U derbiju začelja Arsenal Tula savladao Rostov sa 1:0 u gostima

Junak meča - Huan Manuel HuradoHuan Manuel Hurado je u 56. minutu ušao sa klupe, a u 63. je postigao vodeći pogodak za Spartak iz Moskve koji je pobedio Ural rezultatom 2:0 u okviru 17. kola ruske Premijer lige.

Pobedu je u 85. minutu potvrdio bivši igrač Vasko Da Game Romulo.

Između ta dva Spartakova pogotka veliku priliku da izjednači imao je Aleksandar Erohin posle fantastičnog pasa Spartaka Gognijeva (koji je samo minut pre toga ušao u igru), ali je promašio ceo gol kada je pokušao spoljnim delom stopala da pronađe golmanov dalji ugao.

U prvom poluvremenu i domaći i gosti imali su po jednu kapitalnu šansu, ali su Erohin i Movsisijan i tada bili neprecizni.

Na taj način domaći tim se popeo na šesto mesto i nije dozvolio Rubinu da ih preskoči na tabeli. Ural je ostao u zoni ispadanja.

U meču koji je završen kada je završeno prvo poluvreme ove utakmice, Arsenal Tula je pogotkom Kasćelana iz 34. minuta pobedio Rostov i tako ga prestigao na začelju tabele.