""

Ima nade za Arsenal u Ligi šampiona! Lester slomljen, ali pakao tek sledi... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 26.04.17. | 22:37

Tobdžije uz mnogo sreće do bitne pobede

Arsenal se nada da će i 19. sezonu zaredom igrati u Ligi šampiona. Tobdžije su večeras 10. put zaredom pobedile Lester na svom terenu i na jedvite jade sa minimalnih 1:0 osvojili mnogo važna tri boda pred rasplet u finišu sezone.

Sa ovom pobedom Arsenal je zadržao korak za mančesterskim klubovima i Liverpulom u borbi za dva mesta koja vode u Ligu šampiona. Istina, imaju šest bodova manje od Liverpula, ali i dve utakmice manje.

Pobedu protiv Lestera su iščupali posle prave opsade gola Lisica i uz pomoć Roberta Huta koji je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Do tada je mirisalo na još jedno frustrirajuće veče.

Posle napornih 120 minuta minulog vikenda protiv Mančester Sitija, Venger je morao da kombinuje tim i zaigrao je sa trojicom u poslednjoj liniji.

Arsenal je više imao loptu u nogama, kružio oko gola Lisica, ali skoro pola sata nije uspevao da stvori šansu. Za razliku od Lestera koji je prvo zapretio preko Vardija potom i preko Mareza kada je Čeh briljantnom intervencijom spasao domaćina. Tek u 27. minutu je Volkot zagrejao dlanove Šmajhela, a posle toga je i Fuhs sprečio Monreala da pogodi gol. Arsenal je nastavio da dominira, pretio je i Aleksis Sančez, ali je nedostajao završni udatrac...

U drugom poluvremenu je Hut sprečio čist gol posle pokušaja Aleksisa, a Šmajhel je zaustavio šut Koščelnog. Arsenal je sve više stezao obruč oko gola Lestera, igralo se samo na gostujućoj polovini, Venger je uveo Velbeka, Žirua i Ramzija, usledila je opsada gola gostiju...

I konačno, u 87. minutu je lopta završila u mreži Šmajhela. Monreal je šutirao iskosa, lopta je zakačila Huta, promenila pravac i završila iza leđa Šmajhela. Za eksploziju oduševljenja na Emiratima i nadu  o Ligi šampiona.

Arsenalu slede sudbonosni okršaji sa Totenhemom i Mančester Junajtedom u kojima mora da pobedi kako bi ostao u igri za plasman među četiri. Posle toga idu teška gostovanja Suatemptonu i Stouku. Pravi posao za Vengerov tim tek sledi...

U derbiju začelja, Midlzbro je sačuvao nade o opstanku i poslao Sanderlend u Čempionšip. Gol Martena De Rona u prvih 10. minutu utakmice je bio dovoljan za prvu pobedu Bora u Premijer ligi posle 17. decembra i crne serije od 16 mečeva bez trijumfa. I dalje su u teškoj situaciji, ali istaje nada da mogu prestići Svonsi i Hal koji im beži šest bodova. Sanderlend je otpisan...