Ispali Marselj i Nica, Paje promašio dva penala, svaka čast za Anrijevu dečurliju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.12.18. | 23:37

Iznenađenja u Liga kupu Francuske

PSŽ i Lion su opravdali statuse favorita u osmini finala Liga Kupa Francuske, ali bilo je za očekivati da se desa neka iznenađenja. I desila su se! Na nagazne mine su stali Marselj i Nica i završili učešće u ovom takmičenja. Oboje posle lošijeg izvođenja penala...

Marselj je na Velodormu eliminisan od Strazbura predvođenog našim Stefanom Mitrovićem. Tokom 120 minuta igre je bilo 1:1, ali su gosti slavili 5:3 u penal seriji. Apsolutni tragičar Marselja je bio njegov najbolji igrač Dimitri Paje. On je večeras promašio čak dva penala. Tačnije, golman Kamara ga je oba puta pročitao i odbranio mu udarce sa bele tačke.

Strazburu je bela tačka večeras zaista bila bela, a Marselju crna. Gosti su poveli golom Martana iz penala u 18. minutu. Potom je Paje u 69. minutu promašio prvi od dva penala, ali je golom Luiza Gustava u 80. minutu, domaći tim ipak uspeo da se spase poraza u regularnom delu meča.

Na penal ruletu su svi Strazburovi igrači bili precizni dok su Paje i Rami promašili penale za Marselj.

Na sličan način je ispala i Nica od Gengana. Posle 0:0 u 120 minuta, pristupilo se udarcima sa 11 metara. Domaći fudbaleru si bili katastrofalni i promašili čak tri pod četiri penala, dok gosti pogodili sva tri.

Bordo je golom hrvatskog veziste Tome Bašića slavio minimalcem na gostovanju Dižonu. Ren je preokrenuo protiv Nanta posle 0:1 i pogotkom Damijena da Silve u 89. minutu je slavio 2:1.

Sunce je ogrejalo i Monako. Tjeri Anri je u nedostatku gomile povređenih igrača izveo na teren protiv Lorijana gomilu klinaca i slavio 1:0. Jedini gol je postigao 18-godišnji Žilijen Bjankon u 70. minutu sjajnim udarcem sa 18 metara. Čak petorica startera u Monaku su bili mlađi od 20 godina, ostatak su činili Fevr (20), Benaser (22), Tilemans (21), golman Badiašil (20) i od iskusnijih samo Šadli i Džemerson.