"Mirko Ivanić"

Ivanić ugrizao Spartak i prekinuo Vošin post

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.04.15. | 15:56

Novosađani sa penala do minimalca u Subotici

Mirko IvanićVojvodina po tradiciji lako protiv Spartaka. U prvom meču 21. kola Superlige Novosađani su slavili sa 1:0 i stigli do 11. pobede u poslednjih 15 utakmica sa najvećim pokrajinskim rivalom, koji nikako da izađe iz senke starijeg komšije.

Ovaj put Spartaku je presudio Mirko Ivanić, mada "zasluge" idu i na dušu Gorana Antonića, koji je rukom zaustavio jednu loptu u svom kaznenom prostoru, pa je sudija Dejan Santrač pokazao na belu tačku. Ivanić se nije uplašio odgovornosti. Šesti gol 21-godišnjeg veziste u ovoj sezoni. Tek da pokaže da je sa 21 godinom stasao u prvu violinu Voše.

Čim je stigao do vođstva Zlatomir Zagorčić je ekipu povukao nazad i čuvao rezultat. Više nego uspešno. Nedostatak kreacije u veznom redu domaćeg tima svakako je pomogao. Subotičanima ostaje da žale za dve šanse Đorđa Ivanovića iz prvog poluvremena. Da je Radovan Pankov u 65. minutu bio malo prisebniji poraz je mogao da bude i ubedljiviji. Srećom po Spartak, defanzivac Voše je sa nekoliko metara promašio ceo gol.

Posle tri neuspela pokušaja Voša je stigla do pobede. Mesto u Evropi teško će joj izmaći. Barem na terenu.

SPARTAK - VOJVODINA 0:1 (0:0)
/Ivanić 49pen/

Sparak (4-2-3-1): Mirković – Dukić, Jakovljević, Antonić, Mezei (od 72’ Balabanović) – Maksimović, Plavšić – Mrkela (od 61’ Ilić), Torbica, Ivanović (od 63’ Georgijević) – Milić;

Vojvodina (4-2-3-1): Žakula – Vasilić, Pekarić, Pankov, Nastić – Tumbasević, Sekulić –Novaković, Ivanić (od 86’ Rogač), Asani (od 64’ Luković) – Stojanović (od 76’ Ćurko).