"Blistao: Eldin Jakupović"

Jakupović začarao mrežu Tigrova, Arsenal mora na popravni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.02.16. | 15:30

Hal odoleo na Emiratima (0:0), pa će u revanšu na svom terenu imati šansu da se dokopa četvrtfinala FA kupa

Blistao: Eldin Jakupović

Imao je Arsenal inicijativu, veći posed lopte, više udaraca na gol rivala, ali nije vredelo.

Sjajni Švajcarac na golu gostiju Eldin Jakupović, začarao je mrežu Tigrova koji su ovog popodneva odoleli na Emiratima (0:0), pa će u ponovljenom meču na svom terenu imati lepu šansu da eliminišu branioca trofeja u FA kupu.

Sve ono što ovo takmičenje nosi videli smo danas popodne, kada je "mali" Hal, inače jedna od najboljih ekipa u Čempionšipu, muški odigrao meč protiv jednog od najtežih rivala i posle 90 minuta rovovoske borbe dobio nagradu, pre svega finansijsku, jer će dobro zaraditi od revanša.

A imao je Vengerov tim prilike za gol. Dobre šanse propuštali su Teo VolkotAleksis Sančez, ali je sjajni čuvar mreže Tigrova danas bio jako raspoložen i ne može se reći da je meč na Emiratima bio dosadan, uprkos izostanku golova. I Hal je mogao do iznenađenja, Aluko je dobro tukao u 85. minutu, ali je rezervista na golu Tobdžija Ospina bio na pravom mestu.

Na drugoj strani Arsenal je u nadoknadi vremena imao dve dobre prilike, prvo je Sančez tukao iz slobodnog udarca, ali je Jakupović, koji je zanimljivo rođen u Prijdoru, sjajno zaustavio taj šut. Zatim je i Okslejd Čemberlejn probao glavom, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.