"ponovo na vrhu"

Jokanovi "Italijani" vratili Votford na vrh Čempionšipa

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.11.14. | 17:46

Ekipa koju vodi bivši trener Partizana preokrenula protiv Milvola i, zahvaljujući porazu Derbija, ostala usamljena na liderskoj poziciji

ponovo na vrhu

Slaviša Jokanović predvodio je večeras Votford do pobede od 3:1 nad gostujućim Milvolom u meču 15. kola engleskog Čempionšipa posle kojeg se njegova ekipa ponovo "baškari" na liderskoj poziciji.

Bivši trener Partizana na ovoj pobedi može da zahvali pre svega fudbalerima koji su u Votford došli iz italijanske Serije A.

Početak meča nije obećavao i delovalo je da će navijači Votforda imati čemu da se raduju, odnosno da će njihovi ljubimci i treći meč zaredom ostati kratkih rukava.

Milvol je poveo u 12. minutu preko Martina Vulforda, a zatim je do kraja poluvremena usledio blickrig Jokanovićevih pulena. Matej Vidra, fudbaler Udinezea na pozajmici, izjednačio je u 36. minutu, a u poslednjim trenucima prvog dela preokret je doneo igrač Parme, takođe na pozajmici u engleskom klubu, Danijel Tozer.

Konačan rezultat za novo, osmo slavlje Votforda, postavio je Đani Munari u 64. minutu, takođe igrač koji je ugovorom vezan za Parmu.

Derbi je kiksnuo i izgubio sa 3:1 na gostovanju Brentfordu, nakon čega je Votford ostao usamljen na vrhu.

Uprava Lids Junajteda nedavno je smenila Darka Milaniča i na klupu vratila Nila Redferna, ali to nije pomoglo nekada slavnom klubu da dođe do pobede protiv domaćeg Kardif Sitija (1:3).

Na deobu drugog mesta izbio je Midlsbro koji je kao gost pobedio Roteram Junajted sa 2:0, ali omladinski reprezentativac Srbije Miloš Veljković još nije debitovao za tim sa Riversajd stadiona.

Šefild Vensdej osvojio je bod na gostovanju u Londonu protiv Čarltona (1:1). Vodeći gol za Sove dao je najbolji igrač prvenstva Evrope za mlade 2007. godine, Holanđanin Rojston Drente u 27. minutu, ali je slavlje gostiju pokvario Igor Vetokele pogotkom u 70. minutu.