Jović i Šaponjić ponovo maltretirali vršnjake

Vreme čitanja: 1min | sre. 26.03.14. | 17:36

Irci položili koplja pred U17 selekcijom Srbije – 2:1

Slavlje Luke Jovića

Na klupskom nivou ljuti rivali, na reprezentativnom najbliži saradnici. Luka Jović i Ivan Šaponjić dirigovali su još jednom pobedom kadetske reprezentacije Srbije, a žrtva je ovaj put bila Irska. U Staroj Pazovi 2:1 za Orlove.

Pobednički gol bio je delo Zvezdinog vunderkida Jovića, koji je u 83. minutu bio precizan sa penala dosuđenog zbog prekršaja Entonija Breslina nad Šaponjićem.

Napadač Partizana je već u sedmom minutu meča bio strelac prvog gola na utakmici, a Jović je tada bio u ulozi asistenta. Međutim, Robert Dagan je kasnije poravnao rezultat, pa je pobednik odlučen u samom finišu, a Srbija upisala prvu pobedu na turniru elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Isto je učinila i Nemačka, koja je deklasirala Gruziju sa 4:0 uz dva gola Filipa Ohsa.

Plasman na Evropsko prvenstvo na Malti obezbediće samo pobednik grupe. Srbija u narednom meču u petak igra sa Gruzijom, pa bi odlučujuću bitku trebalo da bije u ponedeljak protiv Nemačke.

(FOTO: Star Sport)