"Detalj sa meča kraj Careve ćuprije"

Kad Bežanija igra kući mora da bude 0:0

Vreme čitanja: 2min | pon. 10.10.16. | 16:51

Četvrti put ove jeseni Lavovi odigrali bez golova kao domaćini. OFK Beograd se odbranio i odneo bod

Detalj sa meča kraj Careve ćuprije

Bežanija teško pobeđuje kući. Istina, zbog radova na svom stadionu prinuđena je da utakmice kao domaćin u Prvoj ligi Srbije igra na BASK-ovom igralištu kod Careve ćuprije, ali i tamo prolazi kao na gostovanju, jer je rezultat skoro uvek 0:0!

Četvrti put na pet ovosezonskih utakmica na svom terenu Lavovi nisu našli put do mreže rivala, a danas se bodu obradovao OFK Beograd u poslednjem meču devetog kola drugoligaškog karavana.

Itekako je Bežanija mogla do pobede, osim što je bila mnogo bolja promašila je sijaset šansi, a najbolju preko Marko Vučetića koji je u 79. minutu prebacio ceo gol sa svega osmam metara. U završnici su i Romantičari imali malo sreće jer je jedan fudbaler Bežanije zakasnio za sekund da smesti loptu u praznu mrežu na drugoj stativi pa su zadovoljni otišli na Karaburmu.

OFK Beograd je bio slabiji, ali je igrao otvoreno tokom celog meča. Najbolju šansu za goste propustio je Petar Gigić u 77. minutu, kada je malko šutirao sa nekih 16 metara, pravo u golmana. U svakom slučaju, na kraju možda i pravedan ishod malog beogradskog derbija koji je više obradovao goste.