"Dru Miler i Džimi Hauard"

Kad Red Vingsi polete, ni Blekhoksi im ne mogu ništa

Vreme čitanja: 1min | uto. 21.05.13. | 08:09

Tim iz Detroita preuzeo je kontrolu polufinalne serije Zapadne Konferencije posle druge uzastopne pobede nad ekipom Čikaga – 3:1

Dru Miler i Džimi HauardPosle početnog kiksa u prvom od mogućih sedam mečeva polufinalne serije Zapadne Konferencije, mladi tim Detroit Red Vingsa napravio je pravi poduhvat i u naredne dva susreta od Čikago Blekhoksa napravio male mace. Drugom uzastopnom pobedom (3:1) Red Vingsi su poveli sa 2:1 i sada im predstoji da na svom “terenu“ u četvrtak napravi odlučujući korak ka plasmanu u finale.

Iako su Gustav Nejkvist i Dru Miler polovinom druge četvrtine sa dva brza pogotka, u razmaku od sam 31 sekunde, verovatno najveći heroj nove pobede bio je golman Crvenih, Džimi Hauard, koji je odbranio sve što se moglo odbraniti i zabeležio čak 39 intervencija.

Hoksi su uspeli da početkom treće deonice smanje rezultat i tako vrate nadu u mogući preokret, ali je tačku na ovaj susret stavio Pavel Datsjuk samo dva minuta kasnije.