Kakav dan za Namibijca iz Zemuna: Dva gola za bod u Kuli!

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.10.18. | 14:52

Dva penala za Proleter protiv Dinama iz Vranja i na kraju ubedljiva pobeda - 4:2

Kakav dan za Henrika Somaeba, Namibijca koji profesionalni hleb zarađuje u Zemunu! Momak rođen 1992.godine u Valvisu ovog leta je pojačao klub iz Gornje Varoši, željan evropske afirmacije. Još je rano za konkretne ocene, ali izgleda da je napravio odličan potez.

Internacionalac iz Afrike dugo će pamtiti današnji dan i meč 14.kola srpske Supelige. Zemun je remizirao na gostovanju u Kuli Spartaku (2:2), a oba pogotka za Gornjovarošane postigao je pomenuti Henrik Samoeb. Praktično je izuvkao glavu Zemunaca iz živog blata, pošto je Spartak u jednom trenutku imao dva gola prednosti.

Tačnije, Golubovi su imali kapitalnih 2:0 na poluvremenu. Tu prednost su im doneli nekadašnji levi bek Crvene zvezde Stefan Milošević i bivši član OFK Beograda Denković.

Činilo se da će Spartak stići do treće prvenstvene pobede, ali onda je na scenu stupio brzonogi Somaesb. Golovima u 55. i 72. minutu doneo je Zemuncima vredan bod u borbi za opstanak.

Crvenu zvezdu će u narednom kolu zakazanom za vikend imati mnogo težak zadatak. Novosadski Proleter je u Vranju slavio protiv Dinama (4:2) i ostvario peti uzastopni trijumf. Međutim, sigurno će posle ovog meča imati šta da kaže trener Vranjanaca Dragan Antić Recko.

Sudija Čolović je dosuđivao penale za gostujući Proleter, a njegov prezimenjak i ofanzivac Novosađana Stefan ih je pretvario u golove. Dakle, dva gola gosti su postigli sa kreča.  Posle drugog dosuđenog u 71.minutu Dinamo je totalno pao,  pa je Mirosavljev doneo ubedljiv trijumf ekipi Dragana Radojičića.