""

Kike i Espanjol skinuli mrak! Leganesov nokaut Deportivu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.09.16. | 21:55

Dve pobede gostiju u uvodnim mečevima današnjeg programa Primere

Dve utakmice i dve pobede gostiju u uvodnim mečevima današnjeg programa vanrednog kola Primere. Iznenađenje dana je verovatno pobeda novajlije Leganesa na gostovanju u La Korunji protiv Deportiva od 2:1, mada je i Espanjol prijatno iznenadio jer je do prvog trijumfa u novoj sezoni stigao na vrućem terenu u Pamploni istim rezultatom.

Ekipa Kikea Sančesa Floresa je mudro i strpljivo igrala protiv Osasune, a neopreznost odbrane domaćina kaznio je Leo Baptistao u finišu prvog poluvremena. Sjajno je nekadašnji napadač Atletika reagovao na centaršut Horhea Lopeza i glavom sa penaltika pogodio za prednost gostiju.

Angažovanom igrom u nastavku Osasuna je stigla do izjednačenja za koje se pobrinuo Pedro Leon koji je sjajno ispratio pas Romera i pogodio za 1:1. Ali, kratko je trajala radost domaćina, Đerard Moreno je samo četiri minuta kansije sjajno promešao odbranu i golmana domaćina i postavio konačnih 2:1 za Espanjol, što je prva pobeda za katalonski tim ove sezone.

Kada je reč o okršaju na "Rijazoru" ništa na poluvremenu nije ukazivalo na preokret Leganesa. Deportivo je kontrolsao igru, a u 31. minutu Borhes je odlično ispratio prodor i centaršut Luizinja i iz blizine dovo domaćina u vođstvo.

Nastavak je, međutim, doneo mnogo bolju igru Leganesa, a posle lepe akcije u 55. minutu Lusijano je glavom majstorski matirao golmana Hermana Luksa za 1:1. Sjajno mu je Gabrijel pripremio gol, a isti girač je u 61. minutu kompletirao preokret. Brazilac je majstorski reagovao na centaršut Viktora Ruiza i glavom pogodio za drugi trijumf Leganesa u novoj sezoni.