"Romino slavlje"

Ko bi reko čuda da se dese: Džeko srušio Batigola?! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.11.16. | 22:34

Roma savladala Peskaru sa 3:2

Romino slavljeTeško da će bilo koji fudbalski fanatik uopšte staviti Edina Džeka u istu rečenicu sa Gabrijelom Batistutom, ali navijači Rome makar večeras slave reprezentativca BiH kao da je istinsko fudbalsko božanstvo. Batistuta to i jeste bio. Džeko nije, osim možda za navijače iz BiH. Međutim, u susretu sa Peskarom Džeko je uspeo da obori jedno veliko dostignuće legendarnog Argentinca i sa dva gola povuče Vučicu do pobede od 3:0 u 14. kolu Serije A.

Doduše, Batistuta je bio čuven po golovima čija se lepota prepričavala. Džekovi su bar večeras bili prilično ružni, ali su završili posao. U sedmom, pa u desetom minutu za šok gostiju kojima je dugo trebalo da se oporave. Na kraju su uspeli, pa su Ledijan Memušaj i Đanluka Kaprari izjednačli Džekov golgeterski učinak, ali ne pre no što je Dijego Peroti sa penala u 71. minutu postigao i treći gol za Rimljane.

Previše za Peskaru. Roma je ponovo na drugom mestu na tabeli. Doduše, samo na osnovu bolje gol razlike od Milana. Lacio je stepenik ispod. A sledeće nedelje - rimski derbi! Večni grad na nogama.

Lacijali bar znaju od koga im preti najveća opasnost. Ako ne računamo evropske kvalifikacione utakmice, Džeko je na 20 prvih ovosezonskih utakmica u Seriji A i Ligi Evrope (Batistuta je igrao Kup UEFA, ali kvalifikacija nije bilo, pa se ni sada ne računaju one za Ligu šampiona) postigao 17 golova. Dva više od dosadašnjeg Batigolovog rekorda.