Ko bi to očekivao? Uspela Darmštatova klopka za lidera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.04.18. | 22:34

Fortuna iz Dizeldorfa ni sa igračem više nije uspela da savlada Ljiljane

Sve je bilo protiv njih večeras - i protivnik koji je lider na tabeli i brojčani odnos snaga. Igrali su veći deo meča deset na 11 i na kraju su pobedili: Darmštat - Fortuna Dizeldorf 1:0 u poslednjoj utakmici 28. kola nemačke Cvajte.

Ovaj trijumf mogao bi da bude zlata vredan za Ljiljane koji su pretposlednji na tabeli. Ujedno, ovo im je prva pobeda u istoriji nad Fortunom.

A heroj velike i neočekivane pobede domaćih bio je Tobijas Kempe u 38. minutu, kada je na sjajan način iskoristio gužvu u kaznenom prostoru Fortune.

Samo pet minuta kasnije Darmštat je ostao sa igračem manje na terenu. Drugi žuti karton i isključenje zaradio je Fabijan Holand.

U drugom poluvremenu Fortuna je krenula na sve ili ništa u nameri da iskoristi brojčanu prednost i stigne makar do izjednačenja.

Ali, svi ti njihovi pokušaji bili su uzaludni, jer je hrabrom i požrtvovanom igrom Darmštat sačuvao prednost i trijumf.

Nekadašnji kapiten mlade fudbalske reprezentacije Srbije Slobodan Medojević dobio je šansu u ekipi Darmštata u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je Kevina Groskrojca.

NEMAČKA 2 - 28. kolo

Hajdenhajm - Ingolštat 1:2 (0:0)