"Aduriz spasio Baske"

Ko drugi nego Aduriz? San Mames idržao Viljareal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.11.17. | 22:36

Žuta podmornica se kući vraća sa bodom u džepu

Aduriz spasio BaskeNa ravne časti, kako je možda i najpravednije. Atletik je imao posed lopte, veći broj šansi, ali je imao i Kepu među stativama. Viljareal je tako morao da se zadovolji sa remijem na novom San Mamesu, pošto je Aric Aduriz u završnici meča anulirao pogodak Triguerosa za konačnih 1:1 u Baskiji.

Nije to bila utakmica kakvu su ovi klubovi umeli svojevremeno da priušte publici, ali objektivno - ni Viljareal, a posebno ne Bilbao, ove sezone ne igraju svoj najbolji fudbal. Istina, domaći su večeras bili za nijansu bolji nego što sun as ove sezone navikli, ali su prikazali i neke stare boljke koje su ih skupo koštale.

Mogle su i skuplje da fenomenalni Kepa, prvi izbor Realove uprave za naslednika Kejlora Navasa, nije već u 20. minutu ukrozio udaras Triguerosa sa penala dosuđenog zbog prekršaja Ituraspea nad Haumeom Kostom. Međutim, Trigueros se iskupio osam minuta kasnije kada je vešto plasirao loptu u sam ugao gola. Kepa se ispružio koliko je mogao, ali toliko - nije mogao.

Srećom po Baske, ni Viljareal nije mogao da materijalizuje tu inicijalnu prednost, pošto je posle Viljarealvoog gola Atletik bio taj koji je više napadao. Pritisak na gostujuću poslednju liniju rastao je progresivno sve do poslednjeg sudijskog zvižduka, ali je za rezultat imao samo taj jedan pogodak u 77. minutu.

Mikel Balenzijaga je centrirao iz kornera, Aric Aduriz pokazao da ni na pragu 37. rođendana, daleko od vrhunca karijere, nije zaboravio da postiže golove.

Ako ništa drugo - kraj Atletikove crne serije od tri poraza. Viljareal je propustio priliku da preskoči Sevilju, Real, Atletiko i mesto u Ligi šampiona su na tri stepenika iznad. Ali ima li uopšte nekog ko je pred početak sezone video Viljareal na jednoj od prve četiri pozicije?