""

Ko kaže da je Levante otpisan? Sporting torpedovan u Hihonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.15. | 13:46

Ekipa iz Valensije napravila malo iznenađenje i pobedila u Hihonu – 3:0

Levante više nije u stanju hibernacije! Posle očajnih rezultata u ovom mesecu kompletna javnost u Španiji bila je uverena da je ekipa iz Valensije siguran putnik u Segundu. Međutim, Levante je na gostovanju Hihonu pokazao zube. I to na kakav način. Prepotentni domaćin, uljuljkan činjenicom da je Levante postigao samo jedan gol na prethodne četiri utakmice, doživeo je klasičan nokaut - 3:0

Levante je odigrao utakmicu sezone i slavio prvi put još od 4.oktobra. Apsolutni junak trijumfa u Hihonu bio je brazilski internacionalac Dejverson, strelac dva gola.

Da će Hihon malo toga da se pita u današnjem susretu. Bilo je jasno posle 17.minuta igra kada je pomenuti Dejverson posle bilijara prvi put pogodio mrežu domaćina. U taboru Hihona nije bilo raspoloženog igrača, u igri nije bilo dovoljno ni Halilovića.

A Levante je nastavio da provocira greške rivala. Tačnije u 26.minutu usledila je nova majstorija Dejversona koji je iz slobodnog udarca uzdrmao prečku, ali je sve to pratio Marokanac Fedal i zatresao mrežu.

Do kraja meča Dejverson je još jednom pogodio mrežu domaćina, a Ruben je odbranio jedanaesteraxc Džoniju.