Komisija za analizu suđenja: Mažić perfektno odsudio derbi, Anđelovski suspendovan zbog Slobode!

Vreme čitanja: 1min | čet. 08.05.14. | 18:50

Sa nedelju dana zakašnjenja su se sastali ljudi koji brinu o kontroli suđenja na superligaškim terenima i doneli zaključke

Deset dana posle večitog derbija koji je igran u Humskoj, konačno je iz FSS stigla i ocena arbitraže Milorada Mažića na svetkovini srpskog fudbala. Komisija za analizu suđenja se sastala tek danas pošto prošle nedelje njeni članovi nisu uspeli da nađu vremena i ocene suđenje u prethodnom kolu. Tako su na današnjoj sednici donesene ocene za arbitražu 26. i 27. kola Superlige.

Ono što je svakako najzanimljiviji zaključak je ocena suđenja Milorada Mažića i njegovih pomoćnika u večitom derbiju. Iako se ranijih dana moglo čuti da postoje ljudi koji žele da Mažić dobije negativnu ocenu, posmatrači suđenja na tom meču Dejan Delević i Đorđe Žutić ocenili su njegovu arbitražu dobrom ocenom, što je danas zvanično potvrdila i komisija. Sve odluke sa derbija koje se tiču dosuđenih i „nedosuđenih“ penala su samim tim ocenjene kao ispravne.

Ali, Mažićeve sreće nije bio njegov kolega Novica Anđelovski. On i njegovi asistenti na meču Napredak - Sloboda (3:1) dobili su negativne ocene i suspendovani su za naredna kola Superlige.
„Sudija Anđelovski nije dosudio penal za Slobodu u 77. minutu, a dodatni pomoćni sudija iza gola Srđan Jovanović propustio je da signalizira prekršaj u 4. minutu nadoknade vremena u kzanenom prostoru Napretka. Pored nedosuđenih penala za Slobodu, porgrešio je i drugi pomočnik Jovica Milin koji je u sedmom minutu nadoknade vremena poništio regularan gol Napretkovog napadača Trujića“, rekao je sekretar komisije Igor Radojičić.

(FOTO: Star sport)

SuperligaSrbijasloboda užiceFK PartizanNovica AnđelovskiNapredak KruševacMilorad Mažićkomisija za suđenjefssFK Crvena zvezda