Kralju, o Kralju! Lebronova noć za pamćenje, 44 poena Portlandu i skok iznad neponovljivog Vilta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 15.11.18. | 08:42

Neka se spremi Leteći Majkl

Otkako je letos stigao u Los Anđeles, Lebron Džejms igra vrlo dobru košarku. Manje od toga ne može, pošto nosi etiketu najboljeg igrača današnjice. Bilo je čak i sporadičnih pitanja među zabrinutim navijačima vezanih za Lebronovu moć i sposobnost da i dalje dominira parketom kao nekada. Manje nije, ali više je i te kako mogao. Upravo to lice pokazao je protekle noći u pobedi nad Portlandom rezultatom 126:117!

Videli su Kralja u punom sjaju! I bilo je neverovatno! Lebron Džejms je protekle noći pisao istoriju protiv Trejlblejzersa i preskočio legendarnog Vilta Čemberlena na petom mestu večne liste strelaca najjače košarkaške lige na planeti. Lebron je sada na 31.425 poena, Vilt je ostao na 31.419, a ispred jednog od najboljih košarkaša svih vremena sada je Majkl Džordan sa 32.292 poena!

Lebron je osmu pobedu Lejkersa začinio sa čak 44 poena uz odlične procente (13/19 iz igre, 5/6 za tri), uz deset skokova i samo jedna asistencija nedostajala mu je da upiše tripl-dabl! Na sve to dopisao je tri blokade i jednu ukradenu loptu. Samo u trećem kvartalu skupio je 16 poena i pet asistencija, čak 28 poena u drugom poluvremenu, ali je kontrolu preuzeo u finišu druge četvrtine, u momentima kada je Portland imao i dvocifrenu prednost. Baražnom paljbom s distance Džejms je uništio protivnika, što je nateralo ceo tim da potpuno okrene stvari na parketu.

Da bismo vam najlakše objasnili raspored snaga na terenu, to je izgledalo ovako – na šest i po minuta pre kraja prvog poluvremena Portland je vodio sa 45:32. Do početka završnog perioda utakmice Lejkersi su ubacili čak 73 poena, a protivnika ostavili na samo 44! Dakle, koliko Džejms sam za 36 minuta u igri.

Lebron je u svemu tome imao ključnu ulogu. Svima je jasno da je Džejms neverovatno potentan napadački igrač, ali je njegov trud u odbrani zapravo pokazao koliko jaka vatra gori u ovom čoveku. Detalj koji se posebno istakao i o kojem najviše pričaju američki mediji jeste strašna blokada nad Nikom Stauskasom u finišu treće četvrtine, posle koje su tribine eksplodirale.

Na kraju Stejpls Centar je video najbolje izdanje jednog igrača Lejkersa još od onih 60 poena Kobija Brajanta na oproštaju od kluba i karijere.

Kod Portlanda Demijan Lilard je bio odličan sa 31 poenom, 11 asistencija i osam skokova, Si Džej Mekolum ga je ispratio s 23 poena, ali to nije pomoglo da gosti izbegnu prvi neuspeh u Los Anđelesu još od februara 2013. godine.