"Tibo Kurtoa"

Kurtoa se iskupio za grešku het-trikom odbrana, Remi doneo trijumf posle dva minuta na terenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 22.03.15. | 18:52

Hal anulirao furiozni start Čelsija za 74 sekunda, ali uzaludno, Lenon za pobedu Karamela posle 448 dana

Tibo KurtoaBilo je dosta nezadovoljnih i skeptika kada je Žoze Murinjo odlučio da Tibo Kurtoa bude prvi golman Čelsija, vremenom je većina ljubitelja Petra Čeha priznala da je mladi Belgijanac ipak bolji izbor. Oni najtvrdokorniji su konačno ove sezone mogli da likuju prvi put zbog greške 22-godišnjaka, ali samo 36 minuta pošto se mladi čuvar mreže iskupio za izjednačujući gol Hala i napravio het-trik odbrana, time i sačuvao Čelsi u igri, iako su Plavci već u devetom minutu vodili sa 2:0, a Loik Remi je prelomio meč dva minuta pošto je ušao u igru i postavio konačnih 3:2 za londonsku ekipu.

Lider Premijer lige je furiozno startovao, Eden Azar je već u drugom minutu levom nogom pogodio sa distance, već sedam minuta kasnije proradio je tandem Čelsija sa početka sezone i Sesk Fabregas je zabeležio prvu ligašku asistenciju od januara za povratak Dijega Koste na čelo liste strelaca prvenstva. Španski reprezentativac je stigao do kote 19, kao i Hari Kejn.

Delovalo je da će publika na Kej Si stadionu gledati još jednu rutinsku pobedu, a onda je Majkl Doson preuzeo odgovornost poput pravog kapitena i prošao po levoj strani kao da je krilo, a ne štoper i pronašao Ahmeda el Mohamadija na drugoj stativi za tračak nade Tigrova u 26. minutu.

Samo 74 sekunda kasnije i tri boda nisu delovala nerealno za domaćine pošto je Tibo Kurtoa napravio veliku grešku i omogućio Abelu Ernandezu da postigne gol, a Belgijancu nije pomogao ni slab povratni pas Branislava Ivanovića.

Čuvar mreže je pokazao da je mentalno stabilniji od većine kolega u četvrtoj deceniji života i u nastavku igre održao Plavce u igri pod naletima Hala – pošto su Tigrovi u prvom poluvremenu uputili 14 šuteva – a u 64. minutu je zadao zadatak golmanima širom planete i za nekoliko sekundi zabeležio het-trik odbrana.

Onda je na scenu stupio Žoze Murinjo, tačnije Loik Remi. Portugalac je ubacio francuskog špica umesto Koste u 75. minutu, a već u 77. je na semaforu pisalo ime bivšeg igrača KPR-a. Pogodak i trenera i napadača.

Na Loftus Roudu je izgledalo kao da će Everton nastaviti sa očajnom sezonom uprkos tome što ima najubojitijeg defanzivca u Premijer ligi, ali je Aron Lenon postigao prvenac u plavom dresu za 2:1.

Šejmus Kolman je načeo Policajce u 18. minutu pogotkom u stilu prekaljenih centarfora, pogodak Bobija Zamore za izjednačenje je poništen zbog ofsajda, ali je Eduardo Vargas u drugom poluvremenu ugurao loptu iza Tima Hauarda. Meč je rešio Aron Lenon u 77. minutu, svojim prvim golom za Everton i prvim pogotkom posle 448 dana!