Lajpcigovo slavlje

Lajpcigu dosta 16 minuta, Konate je štoper sa desetkom u DNK, Pulsenova dva komada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.01.19. | 19:49

Rutinski protiv Fortune

Ljubitelji Sinana Sakića i naš medija menadžer Bojan Đurić možda bi se prisetili hita “Nije sreća u bajkama“, jer Lajcpig je blickrigom za 16 minuta prekinuo Fortuninu bundesligašku bajku i njenu seriju od četiri prvenstvene pobede poslao u istoriju sa tri brza gola za konačnu pobedu od 4:0 u 19. kolu šampionata Nemačke. Tek da u Dizeldorfu shvate da ipak nisu toliko dobri, no su u poslednja četiri kola imali i naklonost Fortune, pa su tako uspeli da skinu i skalp Borusije iz Dortmunda i sa 12 bodova pobegnu iz zone ispadanja.

Od zone ispadanja i dalje su daleko, ali sada su daleko i od euforije, pošto su Jusuf Poulsen i Ibrahima Konate za svega 16 minuta tri puta zatresli mrežu domaćeg tima i sa kamatom naplatili Fortuni što je Lajcpigu u prvom delu sezone remijem (1:1) otkinula dva boda na gostovanju. Poulsen je bio strelac prvog i trećeg pogotka i tako golgeterski konto zaokružio na 10 čime se umešao u trku za najefikasnije strelca Bundeslige. Pomoglo mu je večeras i to što je bar kod ovog prvog gola izgledalo da je Fortuninim igračima razum na trenugak pobegao iz glave.

Supersonični Danac je dakle bio najzaslužniji za Lajcpigovu pobedu, ali je utisak meča ipak pogodak Ibrahima Konatea, 19-godišnjeg štopera koji bi sudeći na ono što je prikazao u devetom minutu utakmice komonto mogao da zaigra i nešto ofanzivnije. Konate je naime sa svoje polovine terena povukao poziconi napad, a posle nekoliko razmenjenih pasova sam ga i završio i to tako što se kao gazela propeo i lagano protrčao između četvorice protivničkih igrača pre no što je naizgled trapavo o stativu gađao za 2:0. Ponovi li ovo još neki put u toku sezone slobodno nek mu u Lajcpigu daju dres sa brojem 10 na leđima, jer ovo nisu potezi karakteristični za štopera.

Šlag na tortu sipao je Konrad Lajmer kada je u 68. minutu natrčao na jedan odbitak za konačnih 4:0.