Landri Dimata sa 21 godinom tata-mata (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.10.18. | 21:54

Anderleht uz het-trik U21 reprezetnativca Belgije savladao Monakovu filijalu. A i tamo igra jedan simpatičan 21-godišnjak

Motivaciona poruka za sve mlade sportiste koji se razmišljaju da li da se odazovu pozivu iz reprezentacije ili da ostanu u klubu i pokušaju da se nametnu poslodavcu: pogledajte samo Landrija Dimatu! Superltanetovani napadač Volfzburga na pozajmici u Anderlehtu postio je punih 409 minuta dok se nije raspucao u dresu U21 reprezentacije Belgije. Sa dva gola pogurao je Crvene đavolčiće do Evropskog prvenstva i izjednačio rekord Mišija Batšuajija od sedam golova u kvalifikacijama (istina, Romelu Lukaku je u to vreme već bio A reprezentativac), a onda het-trikom poveo Anderleht do pobede nad Serkl Brižom od 4:2.

Prvi sa penala već u osmom minutu, potom u 32. i drugi, pa u 52. i het-trik. Tek da podseti javnost zašto ga je Volfzburg prošle godine Ostendeu platio 11.500.000 evra (nešto više od 3.000.000 je doduše otišlo menadžerima). Ove sezone već osam golova za Anderleht, plus četiri u dresu U21 reprezentacije Belgije. Malo li je za te godine?

Da ne prođe sve ipak tako glatko pobrinuo se još jedan 21-godišnjak. Irvin Kardona – Monakov igrač na pozajmici, što i ne čudi jer je Serkl Briž filijala francuskog kluba – za svega tri minuta dva puta je tresao mrežu Anderlehta, ali je to bilo dovoljno samo da razgali publiku na stadionu, ne i da ozbiljno ugrozi veliku prednost domaćeg tima.

Anderleht sada uz rame Klub Brižu, vodeći Genk je tri koraka ispred. I po svemu što smo videli u dosadašnjem toku sezone u tom trouglu treba tražiti budućeg šampiona. Bez obzira na to što će se sve zakomplikovati kad Belgijanci posle uvodnih 30 kola podele bodove.