Lengle sačuvao obraz uspavanoj Barseloni

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.10.18. | 23:22

Golom u sudijskoj nadoknadi prvak Španije savladao trećeligaša Leonesu u prvom meču šesnaestine finala Kupa kralja

Kockao se Ernesto Valverde, ali je Barselona uspela da pobedi sa 1:0 na gostovanju trećeligašu Kultural Leonesi u prvoj utakmici šesnaestine finala španskog Kupa kralja. Kombinovao je igrače u startnoj postavi, dao šansu uglavnom drugopozivcima, ali je verovatno očekivao da će to biti dovoljno za laganu i ubedljivu pobedu.

Na kraju, izgleda da njegovim igračima ova utakmica baš i nije bila dovoljan motiv da se malo više potrude. Jer, u pojedinim trenucima baš je delovalo kao da bi radije bili na nekom drugom mestu, a ne na stadionu Reino de Leon.

Stvar je donekle spasio Klemen Lengle pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade, mada su domaći fudbaleri reklamirali ofsajd. Domaćin je meč završio sa desetoricom fudbalera jer je drugi žuti karton u finišu nadoknade zaradio Markos.

Čak se može reći da ova utakmica nije bila ni preterano zanimljiva osim donekle u poslednjih 15-ak minuta, kada su se i jedni i drugi probudili da razbude gledaoce.

Igrao se 76. minut kada je Jasper Silesen morao da interveniše. Bila je to prava parada golmana Barselone posle udarca Saula Gonzalesa koji je išao pravo pod prečku.

Deset minuta kasnije gosti iz Katalonije su odgovorili preko Munira el Hadadija, koji nije bio dovoljno smiren u dobroj poziciji u kaznenom prostoru, pa je loptu poslao iznad prečke.