""

Lesterov tandem budućnosti razbucao Piterboro, Dijabateov debi iz snova

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.01.18. | 15:19

Raspucao se i Ihenačo...

Lester je u narednoj rundi FA kupa, lako i ubedljivo pred Lisicama je pao trećeligaš Piterboro (5:1), ali to je manje važno za navijače tog kluba od podatka da njihova budućnost u liku napadačkog tandema Keleči Ihenačo (21) - Fuseni Dijabate (22) deluje impresivno.

Podsetimo, Dijabate je stigao pre samo nekoliko dana iz Gazeleka za 2.000.000 evra...

Mnogi će reći - jeste, ali prekoputa je bio protivnik treće klase engleskog fudbala, međutim isto tako ne treba smetnuti s uma da je Dijabateu ovo bio debi na velikoj sceni, odnosno da je Iheančo ove sezone u Premijer ligi odigrao tek nešto više od 250 minuta.

Obojica su inače postigli po dva gola i tako trasirali put do pobede Lesteru koji je dominirao od početka do kraja susreta. Nigerijac je pogađao u 12. i 29. minutu, a Francuz u 9. i 87. minutu.

Peti pogodak za Lester delo je Ndidija u sudijskoj nadoknadi vremena. Vredna pomena jeste i odlična partija Demaraja Greja, još jednog mladog momka od 21 godine.

Lisicama je ovo sedmi meč u 2018. godini i tek prvi na kome su primili gol. Poraz i dalje nemaju, učinak - pet pobeda i dva remija...