"Aduriz pogađa sa kreča"

Liga Evrope je špansko dvorište, a Aduriz otelotvorenje Bendžamina Batona! PAO vodio sa 2:0, Bilbao preokrenuo za šest minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.08.17. | 22:29

Jednom nogom u grupnoj fazi i Ludogorec, Viktorija Plzenj i Makabi iz Tel Aviva

Aduriz pogađa sa krečaMančester junajted je u maju prekinuo dominaciju klubova sa Pirineja, ali kada pričamo o Ligi Evrope pričamo o iznenađenjima liliputanaca tokom sezone kupanja i pričamo o - Špancima. Jer Liga Evrope je ipak njihovo takmičenje i niko u njoj nije umeo da ispiše toliko čudesnih noći. A u danu kada cela zemlja plače za žrtvama terorističkih napada u Barseloni, Atletik iz Bilbaa se potrudio da makar malo nasmere Pirineje. Još jedna pobeda za pamćenje - 3:2 na gostovanju kod Panatinaikosa.

Nije rezultat toliko frapantan koliko način na koji su Baski došli do pobede u Atini. Zeleni su preko Robina Loda i Brajana Kabezasa stigli do dva gola prednosti, ali se sve raspalo u razmaku od samo šest minuta sredinom drugog poluvremena.

Tada je Aric Aduriz podsetio na Breda Pita u kultnom filmu “Čudnovati slučaj Bendžamina Batona”. Kao da se rodio star, a sa godinama postajao sve mlađi. Aduriz, a tek da podsetimo sada mu je već 36 godina, je bio igrač koji je vratio goste iz Baskije u život sprovevši centaršut Ikera Munijaina u protivničku mrežu. Samo tri minuta kasnije De Markos je na vrlo sličan način izjednačio, da bi još 180 sekundi kasnije Injaki Vilijams bio oboren u kaznenom prostoru Panatinaikosa, a ko drugi nego Aduriz sa kreča pogodio za 3:2 pred revanša na San Mamesu.

Jasno vam je koliko su male šanse Panatinaikosa.

Ništa bolje ne stoje ni Suduva, AEK i Altah, s obzirom da su Ludogorec, Viktorija Plzenj i Makabi iz Tel Aviva jednom nogom zakoračili u grupnu fazu takmičenja. Ludogorec zato što je Suduvu savladao sa 2:0, Viktorija Plzenj je AEK ispratila pobedom od 3:1, dok je Makabi ostvario minimalac, ali na gostovanju kod Altaha, a znamo koliko je teško igrati u Tel Avivu.