""
""

Lima drži Porto na distanci - Benfika lako protiv Setubala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.02.15. | 19:50

Brazilski napadač sa dva gola bio najbolji u trijumfu Benfike protiv Vitorije od 3:0, a Orlovi ponovo na četiri boda viška u odnosu na Porto

Porto stiže, Benfika ponovo odmiče na “bezbedna“ četiri boda razlike na vrhu tabele. Fudbaleri Benfike na svom terenu su ubedljivo pobedili Vitoriju Setubal sa 3:0 u utakmici 21. kola portugalskog šampionata i učvrstili se na liderskoj poziciji.

Lisabonskim Orlovima ovo je bila sedma uzastopna pobeda na domaćem terenu i nema dileme da je ekipa Žorža Žezusa i dalje najveći favorit za novu titulu nacionalnog šampiona.

Nije Benfiki bilo potrebno mnogo vremena da “načne“ goste iz Setubala koji se ove sezone bore za opstanak u najkvalitetnijem portugalskom takmičenju. Igrao se deveti minut, kada je Žardel bio najviši posle kornera sa leve strane i postigao gol.

Da navijači domaćih budu spokojni i mirni potrudio se Lima u 40. minutu, kada je sa peterca, kako i dolikuje fudbalskim znalcima poslao loptu pod prečku Vitorijinog gola. Drugim pogotkom na meču u 71. minutu Lima je postavio konačan rezultat i overio Benfikinu 17. prvenstvenu pobedu.

U derbiju začelja koji je igran u istom terminu, nekadašnji šampion Portugala, Boavista odigrala je bez golova na gostovanju Akademiki koja je zbog ovog remija ostala u opasnoj zoni.