""
""

Liverpul narednih deset utakmica bez štopera, povratak tek za derbi sa Arsenalom

Vreme čitanja: 1min | sre. 11.11.15. | 18:47

Mamadu Sako baš nama sreće

Jedna dobra, istovremeno i jedna loša vest za navijače Liverpula. Mamadu Sako neće moći da igra fudbal do početka 2016. godine. To je ona loša, a dobra je činjenica da francuskom štoperu, ipak, nisu stradali prednji ukršteni ligamenti kolena, iako se strahovalo da ga je upravo ta povreda zadesila u finišu prvog poluvremena meča sa Kristal palasom.

Sako je uz bolnu grimasu na licu napustio Enfild u 40. minutu utakmice 12. kola Premijer lige (1:2), a posle pregleda magnetnom rezonancom utvrđeno je da su ligamenti „samo“ nagnječeni i da operacije nije potrebna. Svejedno, pred njim je su skoro dva meseca pauze.

To znači da trener Jirgen Klop neće na Sakoa moći da računa na čak deset utakmica. U Premijer ligi će morati da sastavi odbranu bez njega protiv Mančester Sitija, Svonsija, Njukasla, Vest Bromvič Albiona, Votforda, Sanderlenda i Vest Hema, u Ligi Evrope protiv Bordoa i Siona, a izostaće i sa četvrtfinalne utakmice Liga kupa u kojoj Crveni gostuju Sautemptonu.

Prema prvim procenama Mamadu Sako bi na teren mogao da se vrati za derbi sa Arsenalom, 12. januara na Enfildu.