""
""

Liverpulovi rezervisti pali na prijemnom: Okazaki i Slimani srušili Redse, Grujić 90 minuta na terenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.09.17. | 22:46

Lisice slavile sa sigurnih 2:0

Promešao je Jirgen Klop ozbiljno karte za gostovanje Lesteru u Liga kupu, ali nije dobio ništa. Lisice su golovima Šinđija Okazakija i Islama Slimanija otvorile vrata četvrte runde, dok će se sastav nemačkog stratega okrenuti ostalim takmičenjima, kojih ima poprilično u ovoj sezoni – 2:0 (0:0).

U startnih 11 kod gostiju našli su se Vord, Flanagan, Klavan, Gemez, Robertson, Okslejd Čembrlen, Grujić i Solanke, dok su se u nastavku na terenu našli i Vudburn i Ings. Ovaj sastav je solidno parirao ekipi Krejga Šekspira, ali je ipak poklekla u poslednjih pola sata utakmice. Razočaravajućih 45 minuta na ovom gostovanju imao je i Filipe Kutinjo.

Ni u Lesteru nije bilo Vardija i Mareza, dok je Okazaki ušao u 53. minutu i desetak minuta kasnije matirao nemoćnog Vorda. To je otvorilo put domaćinu do pobede, a slavlje raspoložene publike na King Pauver stadionu uveličao je Slimani fantastičnim pogotkom u 78. minutu.

Totenhem je sruši Barnsli na Vembliju zahvaljujući golu Dele Alija (1:0), Vest Hem je bio ubedljiv protiv Boltona (3:0), Kristal Palas je minimalcem srušio Hadersfild (1:0), dok je Svonsi prošao dalje zahvaljujući pobedi u Redingu (2:0).