""
""

Ludo i brzo - Partizan nije izdržao rafal u Skoplju

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.09.17. | 21:54

MZT serijom pogodaka sa distance napravio preokret u drugom poluvremenu i upisao prvu pobedu na otvaranju sezone u Jadranskoj ligi

Partizan je pao na startu Jadranske lige. Crno-beli su u Skoplju izgubili od MZT- a sa 92:89 u utakmici prvog kola koja je potvrdila da navijači beogradskog tima moraju da budu spremni na sve i svašta u sezoni pred nama.

Kao i tokom cele prošle sezone, i na startu nove Partizan je "častio" navijače utakmicom maltene jednu loptu sa završnicom u kojoj je itekako bilo grickanja noktiju. A večeras je drama ipak pripala skopskoj ekipi koja je u finišu meča napravila manje grešaka i imala raspoložene Bojana Trajkovskog i Damjana Stojanovskog.

Partizan je priliku za produžetak propustio 15 sekundi pre kraja kada je Čakarević promašio šut za tri poena, a ono što se i večeras jasno videlo je da Partizanu nedostaje snage i poena pod košem, koliko god se Novica Veličković kapitenski trudio i vukao ekipu na svojim leđima. Zato je za očekivati da Partizan ubrza posao dovođenja novog centra.

Veličković je utakmicu završio sa 16 poena, a po 12 su ubacili Vilijams Gos (imao i 10 asistencija, a šut iz igre 15-3) i Andrić. Stojanovski je predvodio pobedničku ekipu sa 23 poena, a tri manje dao je Trajkovski koji je imao i 14 skokova.

Makedonski šampion se nešto bolje snašao u uvodnim trenucima prve četvrtine, tokom kojih su Danijel Jansen i Damjan Stojanovski dobrano namučili crno-bele i doneli MZT-u čak sedam poena prednosti.

A onda je na parket izašao Novica Veličković i praktično sam doneo potpuni preokret. Priključio mu se i Vilijams Gos koji je ubzrao ritam Partizanove igre. Uz pojačanu odbranu to je donele neke dobre i atraktivne akcije koje su crno-belima krunisali lakim poenima. Stoga nije bilo čudno kada je na tri minuta pre kraja prvog poluvremena Partizan imao dvocifrenu prednost - 46:36.

Ipak, domaća ekipa se do kraja prvog dela utakmice konsolidovala i pokazala da joj serija Partizana nije slomila duh i veru u pobedu.

Razigrao se u trećoj deonici i Mihajlo Andrić, dok je na drugoj strani Amerikanac Erik Garsija bio nerešiv zadatak za odbranu srpskog tima. Iako je i u tom periodu Partizan imao plus 10 u jednom trenutku, bilo je jasno da MZT ne odustaje, a takav pristup uz “naštelovani” šut za tri poena doneo je domaćinu prednost prvi put posle mnogo vremena i otvorio vrata pobede.