""
""

Luiđi Feraris se ponovo poklonio Vujadinu Boškovu: Lacio kaznio Sampdoriju i najavio rimski derbi za pamćenje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 22:36

Santijago Đentileti se vratio na teren posle osam meseci pauze posle povrede kolena i postigao prvenac u dresu Rimljana, koji će možda biti vredan i plasmana u Ligu šampiona - 0:1

Utakmica između Sampdorije i Lacija počela je velikim aplauzom u čast rođenja legendarnog srpskog trenera i nekadašnjeg fudbalera i trenera Sampdorije, Vujadina Boškova, čime se Luiđi Feraris, još jednom poklonio fudbalskoj legendi. U jednom od derbija 36. kola italijanske Serije A, koji je imao ogromnu važnost za oba kluba, slavio je gost, koji je ponovo preuzeo drugo mesto na tabeli i najavio jedan od najuzbudljivijih rimskih derbija u ovoj deceniji - 0:1 (0:0).

Junak pobede Rimljana bio je povratnik Santijago Đentili, prošlogodišnje pojačanje iz San Lorenca, koji je prethodnih osam meseci prošao kroz pakao oporavka od povrede prednjih ukrštenih ligamenata kolena, zaigrao tek treći meč u dresu Lacija i postigao prvenac u 54. minutu. Gol koji će možda biti vredan i direktnog plasmana u Ligu šampiona.

A samo nekoliko minuta pre toga Luiđi Feraris je bio na nogama. Samuel Eto je sjajno protutnjao po levoj strani, promenio pravac, usledio je udarac sa puno efea, lopta je bila viđena u golu Etrita Beriše, ali je prohujala pored stative. Rimljani su to kaznili iz svoje možda i najbolje prilike, iako je ona došla nakon kornera koji je odlično izveo Kristijan Ledesma.

Reprezentativac Srbije Dušan Basta odigrao je svih 90 minuta, dok je Filip Ðorđević ušao u igru 20 minuta pre kraja umesto Klosea, prvi put posle višemesečne pauze zbog povrede i mogao posle samo nekoliko minuta da postigne i pogodak, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku izblokiran.

Domaćin je pre tog pogotka bio za nijansu dominantniji rivala, ali posle primljenog pogotka gotovo da nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol rivala, pa su bodovi otišli za Rim.