"Andre-Pjer Žinjak"

Majstor Žinjak lansirao Marselj na vrh! Ninkov doneo bod Tuluzu u 87. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.09.14. | 22:26

Sjajni francuski internacionalac sa nova dva pogotka prvi strelac šampionata

Andre-Pjer Žinjak

Olimpik Marselj - to je Andre-Pjer Žinjak! Još jedno fantastično izdanje 28-godišnjeg centarfora i dva nova pogotka na računu heroja Velodroma odvela su bivšeg šampiona Evrope na sam vrh tabele, uz četvrtu uzastopnu pobedu. Ovog puta nad Renom - 3:0.

Posle praznih 45 minuta u prvom delu, Marselj je krenuo na sve ili ništa u drugom poluvremenu, što se vrlo brzo isplatilo. Tovin je uputio centaršut sa desne strane, Đa Đeđe se našao na pravom mestu, ali je golman Kostil uspeo da odbrani njegov udarac. Međutim, lopta se odbila do Žinjaka, koji je vrsnim volej udarcem zatresao mrežu Rena i obradovao čuveni Velodrom.

Svega 13 minuta kasnije, Marselj je duplirao prednost, posle dobro realizovane kontre. Tovin je ponovo bio taj koji je povukao loptu, predriblao Armanda, a zatim nesebično uposlio Žinjaka, koji je hladnokrvnom egzekucijom ne samo odveo svoj tim na prvo mesto, već i sebi obezbedio zvanje najboljeg strelca šampionata u ovom trenutku, sa šest pogodaka. Iza njega je Zlatan Ibrahimović sa jednim golom manje.

Za kraj, u poslednjim trenucima meča u listu strelaca upisao se i rezervista Alesandrini, koji je u igru ušao u 84. minutu.

Najzanimljiviju utakmicu dana su ipak odigrali Tuluz i Kaen, domaćini su tri puta jurili vođstvo gostiju, poslednji put samo jedan minut jer je Pavle Ninkov posle gola Kalvea za 2:3 u 86. minutu u 87. doneo bod svojoj ekipi.

LIGA 1 - 6. kolo

Bordo - Evijan 2:1 (1:0)