""

Maksi i Despotu ode voz za 1/16 finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 03.11.16. | 18:49

Olimpijakos sa kombinovanim timom osvojio bod u Astani (1:1)

Astana je po svoj prilici propustila večeras priliku da uhvati priključak u borbi za 1/16 finala Lige Evrope remijem sa Olimpijakosom (1:1). Ni u 11. uzastopnom meču na svom terenu nisu izgubili, ali će posle ovog remija teško moći da pobede u poslednja dva kola i domognu se nokaut faze.

Dobro su domaćini otvorili meč, već u osmom minutu Astana je povela preko našeg Đorđa Despotovića koji je nekako ugurao loptu u mrežu, ali im je glave došla kontra Olimpijakosa, koju je tamnoputi Seba krunisao lepim golom glavom na centaršut Mantatisa. Bio je to pogodak koji je atinskom timu doneo lagan bod na istoku Evrope, a koji dobija na težini ako se zna da su gosti iz Grčke igrali večeras sa kombinovanim timom.

Pokušavala je Astana povremeno da im pripreti, svih 90 minuta igrom šampiona Kazahstana dirigovao je Nemanja Maksimović, ali se mora reći da je Olimpijakos bio bolji i da je u finišu mogao i do pobedonosnog pogotka. Međutim, sjajno je branio za domaćine iskusni Srbin Nenad Erić koji je imao malo i sreće, pa su pokušaji Elijonusija, Martinsa i iskusnog Oskara Kardosa bili bezuspešni.