""
""

Mega se vratila starim navikama: Opet drama, opet poraz! Krka slavila u meču sa 31 trojkom, Novak upropastio partiju karijere (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.11.16. | 23:05

Gosti iz Novog Mesta dobili poklon od domaćina koji nisu želeli da odbiju - 96:95

Drama, drama, drama! Košarkaši Mega Leksa ove sezone jednostavno ne mogu bez završnica u kojim pobeđuju samo živci debeli kao strune. Ali, kao gotovo u svim dosadašnjim sudarima gde je pitanje pobednika odlučivala jedna lopta (osim protiv Olimpije i Cibone pr. a.) Mega je opet izgubila. Ovog puta od Krke, u meču sa čak 31 trojkom, iz 64 pokušaja - 17 na konto Mege, 14 na računu slovenačkog kluba. Posle neizvesnog finiša u kojem je domaći sastav poklonio trijumf rivalu usled nekoliko neprihvatljivih grešaka - 95:96 (17:26, 33:18, 25:32, 20:20).

Videlo se i na licu Dejana Milojevića nezadovoljstvo onim što su u krucijalnim trenucima pokazali njegovi učenici. Nedostatak iskustva jedna je stvar, ali kada se dva puta prepusti ofanzivni skok protivniku, olako izgubi jedan od najvažnijih poseda i ne iskoristi isto tako bitan zicer, promaši čak devet slobodnih bacanja... Igrači Mege ni ne mogu da se nadaju pobedi. Ostaje i to da su gosti iz Novog Mesta u finišu ubacili praktično sve što su uputili ka košu, od trojke Matica Rebeca u stilu Stefa Karija sa devet metara, do hica Marka Lukovića koji je zaledio srca u dvorani Pinki.

Na kraju su Rebec i Luković vodili Krku do pobede sa po 23 poena, s tim što je nekadašnji košarkaš Mege imao i 11 skokova, četiri asistencije, dve ukradene lopte i pet pogođenih trojki iz osam pokušaja, odnosno 15 od prvih 18 koševa Krke, za ukupni indeks - 26! Odličnu partiju pružio je i Čebular sa 17 poena i šest uhvaćenih lopti.

Međutim, ista ta Krka „nudila“ se Megi praktično celu poslednju četvrtinu, mahinalnim potezima, neartikulisanom košarkom i nedostatkom pravih akcija.

Baš kao u mečevima protiv Budućnosti, Cedevite, Zadra i Mornara, falio je samo taj jedan katalizator koji bi okrenuo stvari u korist Mege. Takav neko ni ovog puta nije se pojavio.

Da je Rade Zagorac pogodio zicer na 94:92 za Krku u poslednjem minutu, da su na sve promašaje Mateja Rojca i Sandija Čebulara sa penala domaći igrači ostvarili samo jedan skok, da je Jovan Novak ostao hladne glave kada je trebalo da organizuje napad, možda čak i za pobedu... Previše „da je“ u jednom pasusu, a sve je to deo folklora - šta bi bilo, kad bi bilo.

Jovan Novak mogao je da bude heroj Mege, pošto je odigrao utakmicu karijere i ubacio 27 poena (7/14 za tri). Ali, uprskao je kada je bilo najpotrebnije. Pre svega pomenutom izgubljenom loptom, a onda i sa dva neiskorišćena penala na ulasku u poslednji minut.

Kod domaćina Zagorac je imao 19, a Jaramaz i Mušidi po 14 poena.