""

Mihina četa pregazila Zebre (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.01.14. | 20:35

U meču u kojem je viđeno čak tri crvena kartona Sampdorija je stiga do nova tri boda i pobegla daleko od opasne zone

Od trenutka kada je Siniša Mihajlović preuzeo kormilo Sampdorije, klub iz Đenove igra kao preporođen! Bivši selektor Srbije je psihološki podigao ekipu, koja sada krupnim koracima juri mesto na sredini tabele, u bezbednoj zoni. Čak i protiv Napolija prethodnog vikenda Sampa je igrala više nego korektno, a sada je Mihajlovićeva četa presavila tabak i isprašila očajni Udineze - 3:0.

Prvi pogodak na utakmici viđen je već u 16. minutu, posle akcije u kojoj je učestvovao i srpski internacionalac Nenad Krstičić. Ovaj 23-godišnji Beograđanin izveo je korner sa desne strane koji je prethodio penalu, a nakon što je Paolo Macoleni dosudio jedanaesterac, Eder je bio siguran sa kreča i doneo Sampi prednost od 1:0.

U nastavku utakmice ništa bitnije se nije menjalo. Domaćin je sve vreme napadao, dok je Udineze uspevao da odoleva naletima rivala.

Zebre su u međuvremenu ostale i sa igračem manje, pošto je Alan uspeo da zaradi i drugi žuti karton i u 35. minutu već napusti teren, čime je dodatno otežao posao svojim saigračima.

Već na samom početku drugog poluvremena Eder je posle jedne loše reakcije odbrane gostiju stigao u posed lopte, našao se sam ispred Ivana Kelave i zatresao mrežu po drugi put.

Ipak, tu nije bio kraj. Do samog finiša utakmice Sampdorija je prvo uspela da izjednači broj igrača na terenu, pošto je Roberto Sorijano posle jednog očajnog starta u 62. minutu zaradio drugi žuti karton, da bi Udineze već sedam minuta kasnije ponovo ostao sa igračem manje. Ovog puta crveni karton dobio je Gabrijel Silva, što je definitivno odlučilo pitanje pobednika.

Tačku na ubedljivu pobedu stavio je Danijele Gastaldeljo u samom finišu susreta, kada je odlično iskoristio asistenciju Gabijadinija i postavio konačni rezultat utakmice - 3:0.

Nenad Krstičić je na terenu proveo punih 72 minuta, dok je Dušan Basta iz igre izašao u 65. minutu.