Miriše na titulu u Zmajevom gnezdu! Porto hladi šampanjac, Sporting ispao iz trke (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 02.03.18. | 23:30

Jasin Brahimi doneo Porto pobedu u velikom derbiju

Čekanju dolazi kraj. Kako stvari stoje, posle pet predugih i sušnih godina, pehar namenjen prvaku Portugalije vratiće se u zmajevo gnezdo. A upravo tamo, na stadionu Dragao, Porto je u petak uveče pobedio u velikom derbiju lisabonski Sporting sa 2:1 u 25. kolu Primeire i nastavio put ka povratku na presto.

Porto je, istovremeno, nastavio trijumfalnu seriju u šampionatu koja se sada protegla na šest mečeva. Istovremeno, ovim trijumfom Porto je praktično izbacio Sporting iz trke za trofej.

Strelac pobedonosnog gola za Zmajeve bio je sjajni Jasin Brahimi u 49. minutu, posle asistencije Gonzala Pasijensije. Nije Porto blistao večeras, čak može da se kaže da je Sporting imao zrele šanse za gol, ali mu je realizacija bila slaba.

A na golu Porta bio je iskusni Iker Kasiljas koji je u par navrata podsetio na dane iz madridskog Reala kada je protivničkim napadačima uterivao strah u kosti.

Utakmicu je obeležila i nervoza sa obe strane, što i nije čudno s obzirom na veliki ulog koji je nosila večerašnja utakmica. A obojica trenera su imala kadrovskih problema pre početka, jer nisu mogli da računa na neke standardne prvotimce.

Seržo Konseisao nije mogao da računa ima kadrovskih nedaća - Rikardo Pereira, Hesus Korona, Danilo i Soares nisu mogli da nastupe zbog povreda. Njegov kolega Žorž Žezus nije na raspolaganju imao Želsona Martinsa zbog suspenzije, kao ni najboljeg strelca, povređenog Basa Dosta.

Sve je počelo dobro za Porto, pošto su domaći u 28. minutu poveli preko Ivana Markana kojem je asistirao Ektor Erera posle kornera sa desne strane. Nadu Sportingu ulio je Rafael Leao pogotkom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Agresivan početak drugog poluvremena, ispostaviće se, otvorio je Portu vrata velike pobede koja bi na kraju sezone mogla da bude krunisana osvajanjem titule.

Inače, ovo je praktično bio pretposlednji ozbiljan ispit na putu ka trofeju, a 15. aprila čeka ga još gostovanje kod Benfike u Lisabonu.

PORTUGAL 1 - 25. KOLO

Porto - Sporting 2:1 (1:1)