""

Mitar vodi Svrake ka opstanku, sada Totenhem juri Vardija i Lisice, Liverpul sve uprskao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.02.16. | 17:59

Srpski fudbaler petim prvenstvenim golom rešio sve dileme na Sent Džejms Parku

Njukasl je živ, a kiseonik mu je udahnuo Aleksandar Mitrović. Reprezentativac Srbije postigao je jedini gol na utakmici sa Vest Bromvičom na Sent Džejms Parku u utakmici 25. kola engleske Premijer lige.

Ovom pobedom, Svrake sa severa Engleske konačno su pobegle iz opasne zone na tabeli, sada imaju bod više od Noriča koji pao na 18. mesto posle poraza od Aston Vile.

Mitroviću je ovo bio peti prvenstveni gol u sezoni, a postigao ga je posle sjajne asistencije Džondža Šelvija u 32. minutu.

Ovo je Njukaslu tek druga pobeda u prethodnih devet utakmica u Premijer ligi, a mogla je da bude i mnogo, mnogo ubedljivija da su Svrake bile malo skoncentrisanije.

Ubedljiv poraz Mančester Sitija u derbiju sa Lesterom na najbolji način iskoristili su fudbaleri Totenhema.

Ekipa Maurisija Poketina nije, doduše, blistala na Vajt Hart Lejnu protiv Votforda, ali je jedan pogodak bio dovoljan za sva tri boda.

Utakmicu je rešio Kiran Tripije u 64. minutu, posle asistencije raspoloženog Delea Alija.

Londonski Pevci su u dobroj formi u poslednje vreme, ovo im je bila šesta uzastopna pobeda i trenutno deluju kao najozbiljniji konkurent Lesteru od kojeg imaju pet bodova manje.

Što ne može niko, može Liverpul. Crveni su na Enfildu ispustili dva gola prednosti protiv Sanderlenda na kraju osvojili samo bod – 2:2.

U duelu sa pretposlednjom ekipom na tabeli fudbaler Liverpula nije predvodio trener Jirgen Klop i to zbog bolesti.

Veliki bod Sanderlendu doneo je raspoloženi Džermejn Defo u 89. minutu. To mu je bio šesti gol u poslednjih šest premijerligaških utakmica.

Sedam minuta pre toga Adam Džonson je postigao prvi gol za Sanderlend i tako najavio veliki povratak gostiju u utakmicu.

Ništa nije vredelo Liverpulu što je u prvom poluvremenu stvarao šanse, a nije mu pomoglo ni kada je stigao do velikih 2:0.

Prvo je u 59. minutu Roberto Firmino doneo radost domaćim naviijačima, a 11 minuta kasnije Adam Lalana je, činilo se, rešio sve dileme.

Taj utisak bio je pogrešan, a još jednom se pokazalo koliki posao čeka Klopa u po završetku sezone.