""
""

Mitroglu petom u gol, a onda se tukao sa Žonasom ko će da gurne loptu u mrežu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 23.01.16. | 21:44

Stradala je Aruka na Lužu, Orlovi su rutinski slavili sa 3:1

Fudbaleri Benfike baškare se na liderskoj poziciji Primeire. Pobedili su kod kuće Aruku sa 3:1 u 19. kolu portugalskog šampionata i sada imaju bod više od gradskog rivala Sportinga koji kasnije večeras gostuje Pasoš Fereiri.

Utakmicu na stadionu Luž obeležio je grčki napadač Kostas Mitroglu. Postigao je gol u 19. minutu i tada je već trasirao put ka pobedi Orlova.

Međutim, bio je u glavnoj ulozi i u 67. minutu kod trećeg pogotka Benfike. Taj gol dao je Žonas, ali je prethodno čini se odgurnuo Mitroglua u trci da ugura loptu u mrežu, a sve to dok im je na leđima bio protivnički defanzivac.

Strelac prvog pogotka za najpopularniji portugalski klub bio je Pici već u trećem minutu. Utešni gol za Aruku dao  je Hoze Velaskez u poslednjim trenucima meča.

Ovo je Benfiki bila osma uzastopna pobeda u svim takmičenjima, a šesta kada je u pitanju Primeira.