""

Mladost junački u Gracu, Hajduk pobegao sa Poljuda zbog di džejeva i slavio protiv Bugara, Slovan pao kod kuće (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 13.07.17. | 22:30

Crnogorski predstavnik priredio veliko iznenađenje protiv Šturma

Fudbaleri Mladosti su napravili senzaciju trijumfom nad austrijskim Šturmom u Gracu od 1:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. A na stadionu Arnold Švarceneger sve je bilo rešeno već u drugom minutu.

Pogrešio je Kristijan Šulc loše dao loptu nazad golmanu, a onda srušio igrača Mladosti. Precizan sa bele tačke bio je Miloš Krkotić. Malo ko je mogao da pretpostavi da će crnogorski tim uspeti da izdrži do kraja, pogotovo što je Šturm konstantno napadao.

Ali, kako je vreme odmicalo, tako je Mladost bivala sve sigurnija i hrabrija. U sudijskoj nadoknadi gosti su ostali bez Andrije Kaluđerovića koji je dobio drugi žuti karton, ali Austrijanci ni to nisu uspeli da iskoriste.

Hajduk iz Splita je, uslovno rečeno, na svom terenu na stadionu u Dugopolju pobedio Levski iz Sofije sa 1:0. Pomalo bizarno, Splićani su na ovom znatno manjem sportskom objektu dočekali bugarski klub pošto se na Poljudu trenutno održava jedan od najvećih festivala di džejeva na svetu - Ultra.

Igranje na drugom terenu doduše nije se toliko ni osetilo u igri Hajduka koji je do trijumfa došao golom mađarskog internacionalca Marka Futača iz penala u 24. minutu.

Slovan iz Bratislave doživeo je neprijatan poraz na svom terenu u duelu sa danskim Lingbijem - 0:1. U protokolu domaćeg tima ponovo nije bilo veziste Sejdube Sume koji je pred transferom u Partizan. Inače, jedini pogodak na utakmici postigao je Jepe Kjer.

Rumunska Astra na svom terenu je savladala azerbejdžansku Ziru sa 3:1 i sa lepom prednošću ide na revanš. Golove za domaćina dali su Aleksandru Jonica u 31, Aleksandru Dandea u 55. i brat Zvezdinog Demijana le Taleka, Antoni, u 74. minutu.

Predstavnik Malte, ekipa La Valete koja je prošle godine namučila Crvenu zvezdu, uspela je da na svom terenu napravi još jedan dobar rezultat i odigra bez golova protiv holandskog Utrehta.

Fudbaleri luksemburškog Niderkorna koji su prošle nedelje napravili senzaciju eliminacijom Glazgov Rendžersa, večeras nisu uspeli da ponove dobar rezultat. Kiparski AEL iz Limasola trijumfovao je sa 1:0 golom Manuela Aruabarene.