Moćno, brzo, brutalno: Strašni Siti otvorio vrata osmine finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.11.18. | 23:02

Sastav Đozepa Gvardiole demolirao Šahtjor (6:0), pa mu u poslednja dva kola nedostaje još jedan bod za overu plasmana u osminu finala

Nikad lakše, nikad brže i nikad surovije. Mančester Sitiju u dosadašnjem toku sezone sve ide baš kao po loju, a takav je slučaj i sa Ligom šampiona. Ekipa Đozepa Gvardiole večeras je demolirala Šahtjor na Etihadu (6:0), pa joj fali samo jedan bod u predstojeća dva meča da i formalno obezbedi prolaz u osminu finala elitnog takmičenja. Građani su do naredne faze mogli i večeras, ali je promociju odložio Hofenhajm, koji je u poslednjim trenucima utakmice stigao do boda u Lionu (2:2).

Igra mačke i miša u Mančesteru počela je od uvodnih trenutaka utakmice. Mreža Andreja Pjatova načeta je još u 13. minutu, kada je Rijad Marez pred golom uočio lukavog. Do kraja prvog poluvremena vođstvo domaćina duplirao je Gabrijel Žesuz, ali je prava kanonada usledila tek u drugom poluvremenu.

Ovoga puta seriju je otvorio Sterling, a na nju su se nadovezali Sterling, Marez i Žesus, koji je u drugom minutu nadoknade stigao do het-trika. Siti nakon četiri odigrane utakmice ima devet bodova i prvu meč loptu za prolaz imaće za dve nedelje u Lionu.

A Lion bi mogao ozbiljno da zažali zbog večerašnje propuštene prilike, jer je uspeo da primi dva gola sa igračem više. Ekipa Bruna Ženesija je odigrala perfektnih 45 minuta, imala sigurno vođstvo zahvaljujući pogocima Fekira i Ndomelea, a onda i perfektnu situaciju s obzirom da je Kasim Nuhu na samom startu drugog poluvremena dobio drugu javnu opomenu.

Ali domaćinu kao da je upravo taj momenat stavio okove na noge. Prvo je Kramarić smanjio vođstvo Liona u 65. minutu, da bi potom Kaderabek šokirao domaću publiku u drugom minutu nadoknade. Hofenhajmu je ovo bio treći remi u četiri kola, pa je sastav Julijana Nagelsmana ostao u trci za prolazak u osminu finala.