"Spasilac Čelsija"

Murinjo, zahvali se Krulu! Greška golmana u 87. minutu stopirala Svrake u kljucanju Plavaca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.09.15. | 20:27

Golove za Njukasl postigli su Perez i Vajnaldum, dok su za goste precizni bili Ramires i Vilijan

Spasilac ČelsijaČelsi je imao sreće na Sent Džejms Parku. Njukasl je bio dobar, Njukasl je bio u raspoloženju da napravi skalp,  Njukasl je bio spreman da zabeleži prvi trijumf u ligi - ali nije. Greška golmana Tima Krula u 87. minutu sprečila je Svrake da se "napiju krvi" vojsci Žozea Murinja. Na kraju - 2:2.

Delovao je Njukasl tokom celog toka susreta kao ekipa koja ima kvalitet da se nosi za snažnijim rivalom. Osećala se veoma pozitivna atmosfera na stadionu, a prelep prijem lopte i pogodak od stative Ajoza Pereza samo su dodali ulje na vatru. Njukasl je bio u naletu.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 60. minutu Georginio Vajnaldum je poslao loptu u mrežu posle asistencije Pereza, i delovalo je da je obednik meča rešen. Ipak, kao momenat nade za Čelsi ispostavio se 79. minut i projektil Ramiresa pod prečku Krula.

Da se Plavci ne vrate praznih džepova u London zaslužan je tandem Vilijan - Krul. Prvi je poslao loptu ka golu, nešto između đuta i centaršuta, dok je drugi reagovao krajnje loše i najvećim delom snosi krivicu za ovaj pogodak.

Aleksandar Mitrović je igrao od prvog do 85. minuta. Igrao je solidno, nije imao previše šansi u napadu, ali je njegova požrtvovanost došla do izražaja u nekoliko navrata kada je dobro reagovao u odbrani, što će se svakako svideti Stivu Meklarenu.