""
""

Na Inzagiju je bilo samo da ga izabere: Klose sa dva gola i asistencijom bacio Siciliju pod noge! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.16. | 22:45

Nemac kao u najboljim danima, Lacio se oporavio pod komandnom palicom novog trenera

Šok-terapija je uspela, Lacio opet igra dobar fudbal i pobeđuje. Posle debakla u gradskom derbiju i smene trenera Piolija, Nebeskoplavi su proigrali. Sa Simoneom Inzagijem na klupi, Rimljani su pregazili davljenika Palermo na Siciliji sa 3:0 i mogu lakše da dišu…

Apolutni heroj pobede je bio nemački veteran Miroslav Klose! Nemac je večeras igrao kao u najboljim danima kada je branio boje Kajzerslauterna, Verdera, Bajerna i nemačke reprezentacije. Klose je sa dva gola i asistencijom cementirao pobedu na Siciliji i na najbolji način uzvratio Inzagiju na poverenje. Zanimljivo, i poslednji put kada je Klose bio starter, Lacio je pobedio, a nemački golgeter je postigao dva pogotka.

U 10. i 15. minutu meča, Klose je dva puta bio na pravom mestu da otpatke pretvori u golove i donese Rimljanima dva gola prednosti posle kojih je sve bilo lakše. Domaćin koji je u još većim problemima od Lacija nije umeo da odgovori i još više je izgoreo od nervoze i pritiska. Sve je bilo gotovo u 72. minutu kada je Klose glavom asistirao za Felipea Andersona koji je postavio konačnih 3:0 za goste.

Palermo ostaje na poziciji koja vodi u Seriju B, ne zna za pobedu već 11 utakmica zaredom i očekuje ga žestoka bitka sa Karpijem i Frozinoneom za prvoligaški status.