""
""

Ne može Enis sve sam... Budućnost preslišala Megu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.10.17. | 19:07

Timu Dejana Milojevića nedostajao adekvatan napadački odgovor, ali i prepoznatljiva igra u odbrani...

Prošlog vikenda Crvena zvezda, ovog - Mega Bemaks. Košarkaši Budućnosti ostvarili su novi važan trijumf u Jadranskoj ligi rezultatom 84:64 (20:19, 22:14, 19:17, 23:14) i tako nastavili poteru za aktuelnim šampionom, ujedno i preuzeli prvo mesto na tabeli. Bar do kraja pete runde.

Nema šta mnogo da se napiše o utakmici gde je domaćin vodio pune tri četvrtine, odnosno gde su gosti iz Sremske Mitrovice u životu bili praktično samo tokom prvih osam minuta.

Kada su igrači Aleksandra Džikića pronašli svoj ritam, Mega je brzo ostala bez realne šanse da se bori za trijumf. Do 15. minuta utakmice Budućnost je imala 13 poena viška, a Mega je jedino još sredinom trećeg kvartala uspela da zapreti.

Ipak, u odsustvu više napadačkih rešenja, najbolji igrač Mege Dilan Enis nije mogao da iznese veliki teret na leđima. Razlika je počela da se uvećava, što je Budućnosti na kraju donelo komotnih 20 poena razlike. Ujedno i maksimalnih.

Najefikasniji igrač Đetića bio je Nemanja Gordić sa 17 poena, s tim da je Nikola Ivanović imao 16 poena, četiri asistencije i dve ukradene lopte. Petar Popović je dodao još 11 poena. Kod gostiju Enis je skupio 23 poena i po tri skoka i asistencije, uz četiri ukradene lopte i bio je jedini igrač u svom timu sa dvocifrenim učinkom uz Vlatka Čančara i njegovih 11 poena.