"Kramarić"
"Kramarić"

Ne tako davno se šuškalo da ga hoće Zvezda, a večeras je sam razbio Fejenord! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.10.14. | 21:04

Golgeter Rijeke postigao het-trik u pobedi kluba sa Kantride nad holandskim velikanom – 3:1

Kramarić

Prva pobeda Rijeke u grupnoj fazi Lige Evrope, ali pobeda iz snova u režiji Andreja Kramarića nad favorizovanim Fejenordom – 3:1 (0:0).

Napadač Riječana, kojeg je pre nekoliko godina Robert Prosinečki želeo da vidi u Zvezdi, večeras je sa tri pogotka gotovo sam slomio otpor holandskog velikana, koji u finišu drugog poluvremena bukvalno nije znao šta ga je snašlo na Kantridi.

Iako je meč završen sa čak četiri postignuta gola, svi oni su postignuti u razmaku od 13 minuta. Kramarić je domaće doveo u vođstvo u 63. minutu, nakon asistencije Leovca, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Tornstra.

Ipak, domaćin u tim trenucima nije prestao sa napadima. Kramarić je već u 70. minutu drugi put pogodio mrežu Vermera, dok je samo šest minuta golom iz jedanaesterca stavio tačku na svoju sjajnu partiju, ali i veliku pobedu hrvatskog kluba.

Jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg toka večeri u Lige Evrope predtavljao je i poraz Napolija u Bernu protiv domaćeg Jang Bojsa (2:0). Neočekivano ubedljiv poraz doživeo je i Dinamo iz Kijeva protiv Alborga (3:0), a važnu pobedu ostvarila je Fjorentina u Solunu protiv Paoka.